Sportovní a kulturní aktivity

V horském středisku Černý Důl a jeho okolí je k dispozici celá řada kulturních a sportovních aktivit, jak v zimním, tak i v letním období.

V zimním období je návštěvníkům Černého Dolu k dispozici SKIPARK Černý Důl se 7,9 kilometry sjezdových tratí, s 10 vleky a 1 lanovkou. Další služby návštěvníkům poskytuje lyžařská škola, snowboardingová škola, půjčovna lyží, skibar.

Pro příznivce běžek je upravováno 26 kilometrů běžeckých tratí v okolí. Více informací o SKIPARKu najdete na www.skipark.cz

V letním období mohou návštěvníci hor projít kilometry a kilometry turistických tras s překrásnou horskou přírodou. Mezi nejzajímavější nenáročné turistické trasy patří trasa na Hrnčířské Boudy nebo do Janských Lázní a potom lanovkou na Černou horu.

Vyznavači horských kol si též přijdou na své. V okolí je hustá síť značených cyklotras – např. do Janských Lázní, Horního Maršova či Pece pod Sněžkou. Vyjet se dá i na Černou horu.

Veškeré turistické i cyklistické trasy jsou různé náročnosti – doporučujeme zakoupit podrobnou mapu v Turistickém informačním centru ČERNÝ DŮL (budova Obecního úřadu čp. 48). Každý návštěvník si svou trasu jistě vybere.

Pro příznivce padákového létání je na Černé hoře startovací dráha.

Ve volném čase je možné využít tyto další možnosti :

cerna_hora
cerna_hora_lanovka
zoo_dk